Sürücü Belgesi Alabilmek İçin...

 

EHLİYET SINIFLARI BELGE SINIFI KULLANILACAK ARAÇ CiNSi  YAŞ ŞARTI 
 
A1+A2 Mopet - Motosiklet 17 
B+F  Otomobil, Kamyonet,Lastik Tekerlekli, Traktör 18 (F için 17) 
D Çekici / Tır 22 
E Otobüs + Kamyon 22 
G İş Makineleri 18 
H Engelli Araçları 17
 
TEORİK VE DİREKSİYON SINAVLARINDA 4 SINAV HAKKI VARDIR.
 
Sürücü Belgesi (Ehliyet) Alma Şartları:
 
1) A1+A2 sınıfı (ehliyet) Sürücü Belgesi   (Mopet+Motosiklet) almak isteyen adaylar; Toplam:50 soruluk Motor Tekniğive Araç Tekniği,Trafik ve Çevre Bilgisi ve İlkyardım Bilgisi Dersleri için sınav olmak durumundadırlar.Sürücü Belgesi (Ehliyet)Sınav sonucu en az 70 ve üzeri olması zorunludur.Başarılı olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girerler.
 
 
2) B sınıfı (Ehliyet)Sürücü Belgesi (Otomobil) almak isteyen adaylar; Toplam:50 soruluk Motor Tekniğive Araç Tekniği,Trafik ve Çevre Bilgisi ve İlkyardım Bilgisi Dersleri için sınav olmak durumundadırlar.Sürücü Belgesi (Ehliyet)Sınav sonucu en az 70 ve üzeri olması zorunludur.Başarılı olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı ile ilgili Direksiyon Sınavına girerler.
 
 
3) E sınıfı (ehliyet) Sürücü Belgesi (Otobüs+Kamyon) almak isteyen adaylar;Toplam:50 soruluk Motor Tekniğive Araç Tekniği,Trafik ve Çevre Bilgisi ve İlkyardım Bilgisi Dersleri için sınav olmak durumundadırlar.Sürücü Belgesi (Ehliyet)Sınav sonucu en az 70 ve üzeri olması zorunludur.Başarılı olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girerler.
 
 
 4) B sınıfı (ehliyet)Sürücü Belgesine sahip olan adaylar A2 sınıfı  (Motosiklet) Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse,Teorik Sınavına girmeden,İlgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girerler.
 
 
 5) B sınıfı (ehliyet)Sürücü Belgesine sahip olan adaylar, E sınıfı (Otobüs+Kamyon)Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse Teorik Sınavına girmeden,İlgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girerler.
 
 
6) A2 sınıfı Sürücü Belgesine (ehliyet)sahip olan adaylar; B sınıfı (Otomobil) Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse,Teorik Sınavına girmeden,İlgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girerler.
 
 
 
7) E sınıfı (ehliyet)Sürücü Belgesine sahip olan adaylar;D sınıfı  (Çekici+Tır) Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse,Teorik Sınavına girmeden,İlgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı için Direksiyon Sınavına girerler.
 
Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş     Twitter! da Paylaş    
Yorumlar
 
Fırsatlarmızdan Haberdar Olunuz.