Sürücü adaylarımız için Simülatör Eğitimi

 

2001 2002 İnter pr bilişim ödülleri "Eğitim ve Donanım"ürünü birincisi

Göksel sürücü kursu adaylarının bilinçli araç kullanımının temel unsurlarını vermek amacıyla multimedya teknolojisinin tüm özelliklerini kullanan, sanal kentte gerçekçi bir trafik akışı içeren, tehlikeden uzak bir ortamda  eğitim fırsatı sağlayan  sürücü eğitim simülatörünü Hizmetinize sunmuştur.
Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. 
Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır.
Sistemin etkileşimli yapısı ile sürücüye kazandırılmak istenen davranışlar öğretilebilmekte ve eğitim verilebilmektedir. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar.
Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. 
Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent'in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.
Sistem Özellikleri:
Gerçek şehir ortamı Pekiştirme ve öğrenmenin  etkin bir biçimde sağlanması
Güvenli sürüş deneyimi  Detaylı performans raporları
Trafik ışıkları, işaretler ve polis kontrolünde gerçekçi trafik akışı Ayarlanabilir yoğunlukta araç ve yaya sayısı
Trafik kurallarına uygun doğru araç kullanım eğitimi Seçilebilir sürücü araçları
Trafik kuralları ihlali için eşzamanlı uyarı sistemi Seçilebilir hava koşulları
Sık karşılaşılan trafik olayları Manuel/Otomatik vites seçeneği
Farklı trafik koşullarına uyum sağlama Ayarlanabilir otomobil koltuğu
  Ayna kontrolleri
Gerçek kontroller:

Korna,Dönüş sinyal,Kontak

Vites

Debriyaj, fren, gaz pedalı

El freni

Emniyet kemeri Zengin ses ortamı (arkada iki, koltuk altında bir adet hoparlör bulunmaktadır)

 

Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş     Twitter! da Paylaş    
Yorumlar
 
 
Fırsatlarmızdan Haberdar Olunuz.